Zaproszenie na bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Zaproszenie na bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. oraz Centrum Innowacji Biznesowej zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne spotkanie informacyjne.

6 września 2017 r. (środa) o godz. 13:00 Hotel Rondo, ul. Mickiewicza 3, Kutno.   

Tematami spotkania będą:

  • planowane jeszcze w 2017 roku konkursy na dotację dla firm (inwestycyjne, szkoleniowe, projekty B+R);
  • Internetowe Rewolucje prezentowane przez przedstawiciela Google – nowe narzędzia i rozwiązania promowania firmy w internecie;
  • plany tworzenia i rozwoju Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych Oddział w Kutnie.

Warto wiedzieć jakie są możliwości, ponieważ wciąż jest sporo unijnych projektów, które mogą znacząco wpłynąć na rozwój firmy.  – mówi Mariola Grodnicka, prezes ARRK S.A. –

W II półroczu Lokalna Grupa Działania Centrum ogłosi nabór w ramach konkursu „Budowa lub przebudowa infrastruktury rekreacyjnej, turystycznej lub kulturalnej”. Projekt dotyczy terenów wiejskich z obszarów powiatu kutnowskiego i łęczyckiego. Dla MŚP Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje w naborze ciągłym konkurs na dofinansowanie projektów pod nazwą „Bony na innowacje”. 

Dostępne będą również środki na projekty B+R. Dzięki nim przedsiębiorca będzie mógł doposażyć swoją jednostkę badawczą bądź otworzyć nowy dział zajmujący się badaniami. Konkurs dotyczy sektorów takich jak: nowoczesny przemysł włókienniczy i moda, zaawansowane materiały budowlane, medycyna, farmacja, kosmetyki, energetyka – w tym odnawialne źródła energii, innowacyjne rolnictwo oraz informatyka i telekomunikacja.

Bardzo ciekawe są również propozycje współfinansowania szkoleń dla pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób samozatrudnionych z terenu województwa łódzkiego. Mówię tu o Projekcie Strefa RozwoYou realizowany przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Dotacja ta to do 80% wysokości budżetów szkoleniowych firm, maksymalnie 6 000 zł na pracownika. Środki przekazywane są  w formie bonów rozwojowych, czy inaczej – szkoleniowych. Niebawem ARRK S.A. też będzie realizować projekt 
dot. bonów szkoleniowych, z czego oczywiście bardzo się cieszę. Strefa RozwoYou to szereg korzyści dla przedsiębiorców, o czym będziemy dokładnie mówić na naszym spotkaniu, wspomnę tylko, że przedsiębiorcy sami decydują o czasie i miejscu wykorzystania bonów rozwojowych. Jeśli mowa o kształceniu przedsiębiorcy mogą także skorzystać z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Jestem przekonana, że każdy przedsiębiorca, który jest zainteresowany funduszami unijnymi, które są w tym roku do wykorzystania , uzna, że poświęcony na nasze spotkanie informacyjny czas to czas dobrze zagospodarowany. Tym bardziej, że będziemy się dzielili wiedzą za darmo. Zaprosiliśmy też przedstawiciela Google, by zdradził trochę sekretów związanych z promocją firmy w internecie i mediach społecznościowych. Internetowe Rewolucje to również bardzo ciekawy temat.

Po planowanych prezentacjach zapraszam także przedstawicieli firm rodzinnych na spotkanie robocze, którego celem będzie omówienie planów utworzenia i rozwoju Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych Oddział w Kutnie. Zaprezentujemy program X  Jubileuszowych U-Rodzin IFR. Impreza zaplanowana jest w terminie od  9 do 12 listopada 2017. W tym roku ten ogólnopolski zjazd firm rodzinnych odbywa się w Łodzi w hotelu Ambasador. Wydarzenie zaplanowano dla 500 osób. W ofercie – bogaty program merytoryczny, spotkania i dyskusje z wieloma ciekawymi osobowościami ze świata polityki, gospodarki i kultury oraz inne atrakcje. Zjazd zakończony zostanie uroczystym balem. O szczegółach będziemy mówić w trakcie spotkania.

Zgłoszenia na spotkanie informacyjne można przesyłać na adres mailowy arrk@kutno.net.pl do dnia 4 września 2017 r.

Formularz zgłoszeniowy

       

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *