Tworzymy w Kutnie rodzinną społeczność przedsiębiorców!

Tworzymy w Kutnie rodzinną społeczność przedsiębiorców!

 

Tworzymy w Kutnie rodzinną społeczność przedsiębiorców!

 

Za nami kolejne Seminarium Firm Rodzinnych!

 


Firmy rodzinne postrzegane są na świecie jako najsilniejsze ogniwa

gospodarki, gwarantują rozwój, pewność działania, trwałość przez pokolenia. Powstały często z pasji i determinacji pierwszych właścicieli. To właśnie firmy rodzinne  zapewniają gospodarce zrównoważony rozwój, kultywują tradycje i kulturę firm nastawionych na długofalowe budowanie wartości. 


 

3 września w kutnowskiej Cukrovni odbyło się trzecie z serii seminarium Kutno – dla Firm Rodzinnych!

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu „Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej – lokalne centra kompetencji rozwoju firm rodzinnych”. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych a partnerami Związek Miast Polskich i Hiszpoańska Izba Gospodarcza z Sevilli 

Tym razem licznie przybyli przedsiębiorcy rodzinni zgłębiali wiedzę  „O ryzyku prowadzenia firmy nie wprost”.

 

„Naszą ambicją jest integrowanie i wzmacnianie firm rodzinnych. Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A.  jako partner projektu działa w duchu wzajemnej współpracy i wspierania się firm rodzinnych. Swoje działania kierujemy

do przedsiębiorców, którzy chcą mieć wpływ na rzeczywistość. Aktualnie zmieniamy nieco formułę spotkań i zapraszamy do ich prowadzenia naszych Lokalnych Dostawców Usług – dziś jest to firma ASM Centrum Badań i  Analiz Rynku. Cieszy mnie fakt, że coraz więcej firm chce się z nami rodzinnie spotykać”. – mówiła Mariola Grodnicka, Prezes Zarządu ARRK S.A.

 

Dzień rozpoczęliśmy tradycyjnie poranną kawą i spotkaniami z Animatorami Lokalnego Centrum Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych.

Specjaliści ASM Centrum Badań i Analiz Rynku: Beata Tomczak-Majewska; Agnieszka Wójcik – Zachorska i Marcin Marczak odpowiedzieli w swych prezentacjach na pytania:

Jak niwelować ryzyka w obszarze niedopasowania do rynku, błędnego wizerunku czy błędnych komunikatów przez badania i analizy własnej działalności.

Uczestnicy dowiedzieli się m.in:

Dlaczego warto zbierać dane o swojej firmie?

Jak wykorzystać badania rynku?

Jak wykorzystywać wizerunek firmy?

Jak widzą ich odbiorcy?

Jak tworzyć i analizować scenariusze rozwoju firmy?

 

W drugiej części seminarium  w czasie warsztatu kompetencyjnego zaprezentowano niezwykle nowatorską formę neuromarketingu, a uczestnicy badali  na co tak naprawdę zwraca uwagę odbiorca strony www.firmyrodzinne.eu i które jej elementy są dla niego najbardziej atrakcyjne.

 

Dla wielu zaskoczeniem była różnorodność i praktyczność badań wykonywanych przez kutnowską firmę ASM Centrum Badań i Analiz Rynku. Entuzjastycznie zareagowano na możliwość przeanalizowania wyglądu ulotki  i możność dopasowania jej do oczekiwanych rezultatów. Prowadzący pokazali, ze dopasowanie ogłoszenia w prasie czy w internecie  pozwala na zmniejszenie kosztów reklamy firmy i zwiększa jej skuteczność.

W spotkaniu przebiegającym w biznesowo-rodzinnej atmosferze wzięli udział przedstawiciele:

“L.C.S.” Firma Handlowo-Produkcyjno-Usługowa Ludwik Chyczewski, Rondo Brauer Sp. J., CUKROVNIA Edyta Zachorska; Markan Mariola Rozmarynowicz, Eldan Elżbieta Dankowska, Moto-Mix Kutno Krzysztof Stańdo, BURY Maszyny Rolnicze Wojciech Bury, MULTI SERWIS Kamil Kapruziak, Bistro Ale Smacznie Adam Wasiak, Magdalena  Stańdo, EARTH ENERGY Krzysztof Krukowski, TRANS-Michor sp z o.o. sp komandytowa, Medest DUO Sp. z o.o., Biuro Rachunkowe Wiśniewscy, PPHU POLMAT Lidia Śliwicka, PPHU M-M Maciej Mielczarski

 

Już dziś zapraszamy na kolejne Spotkania  !

Jeśli jesteś prdsiębiorcą rodzinnym, chcesz skorzystać z doradztwa ale i wpływać na kształtowanie lokalnej  wobec biznesów rodzinnych ZGŁOŚ SIĘ do projektu !

Wejdź na stronę www.firmyrodzinne.eu i/lub zgłoś się do swojego Animatora Lokalnego, tj. regionalnego koordynatora w Kutnie,

aby uzyskać szczegółową informację i wsparcie w zakresie przygotowana dokumentów.

Osobami do kontaktu z ramienia Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. są:

Pani Ewa Chłopska-Wasielewska, tel. 881 778 839 

Pani Izabela Krajewska-Ciska, tel. 881 778 815

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *