Centrum Innowacji Biznesowej

Centrum Innowacji Biznesowej

centr_innow_biznes26 października w Wojewódzkim Centrum Przedsiębiorczości w Łodzi zostało podpisane porozumienie siedmiu instytucji otoczenia biznesu w tym Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. w celu utworzenia Centrum Innowacji Biznesowej.

Rozwój przedsiębiorczości coraz częściej łączony jest z coraz lepszym wykorzystaniem innowacji w gospodarce. Widzimy tu swoją rolę jako doradców dla biznesu. Tym bardziej cieszy nas kolejny krok w kierunku aktywnego docierania do przedsiębiorstw.  Od 1 listopada 2016 roku zostaną uruchomione Centra Innowacji Biznesowej w 7 lokalizacjach w województwie łódzkim (Łódź, Bełchatów, Zduńska Wola, , Radomsko, Sieradz, Zgierz, Kutno).

Inauguracja Centrów Innowacji Biznesowej przewidziane zostało jako kluczowe zadanie w ramach opracowywania w województwie łódzkim zadania „Systemu komunikacji i doradztwa dla przedsiębiorstw”. To działanie jest częścią projektu pn. „Promocja gospodarcza Województwa Łódzkiego poprzez organizację i udział w Europejskim Forum Gospodarczym, Międzynarodowym Kongresie Biogospodarki, Lodzkie Innovation Days, szkoleniach oraz stworzenie systemu komunikacji i doradztwa dla przedsiębiorców”, skupiającego się na wsparciu procesu internacjonalizacji regionalnych przedsiębiorstw z sektora MŚP. I tu Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. jest bardzo po drodze.

W Centrach Innowacji Biznesowej będą bowiem działać Doradcy Biznesu, którzy mają pośredniczyć w relacjach pomiędzy grupami podmiotów uczestniczących w tworzeniu i wdrażaniu innowacji. Doradca Biznesu ma w sposób aktywny brać udział w docieraniu do klientów – przedsiębiorców, oferując im pomoc w odnalezieniu właściwego dla jego potrzeb innowacyjnego rozwiązania. W ten sposób spełnia zadanie swego rodzaju „łącznika” między biznesem a np. ośrodkiem naukowym.

Spotkanie inauguracyjne związane z uruchomieniem Centrów Innowacji Biznesowej w regionie odbyło się podczas Lodzkie Innovation Days. ARRK S.A. reprezentowała prezes Mariola Grodnicka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *